FILMY RELIGIJNE

TV KATOLICKA TV TRWAM na żywo (działa w Google Chrome z rozszerzeniem lub po kliknięciu w link w Internet Explorerze przez Windows Media Player)
program - tv-trwam.pl
Chrześcijańska telewizja internetowa Opoka.tv
gloria.tv - filmy im bardziej katolickie tym lepsze
Jezus z Nazaretu Jezus z Nazaretu (DVD, 2000r, 270 min, reż.Franco Zeffirelli, Jezus: Robert Powell)

Oparta na przekazach z Nowego Testamentu historia Jezusa z Nazaretu. Ten film przedstawia wszystkie najważniejsze fakty z życia Chrystusa - od proroctw zapowiadających nadejście Mesjasza aż po męczeńską śmierć na krzyżu. Zrealizowane z wielkim rozmachem (również z gwiazdorską obsadą) widowisko Franco Zeffirelliego powstało w dwóch wersjach: w formie mini-serialu telewizyjnego oraz jako pełnometrażowy film prezentowany w kinach. Tytułową rolę Jezusa mistrzowsko zagrał Robert Powell.
Jezus Jezus (DVD, 1979/1999r, 94 min, reż.John Heyman, Jezus: Brian Deacon)

Film "Jezus" jest wiernie oparty na tekscie Pisma Świetego. Został nakręcony w tych samych miejscach, gdzie miały miejsce wydarzenia nowotestamentalne. Jego producent, Amerykanin John Heyman, kierował się ideą przybliżenia człowiekowi dwudziestego wieku nie tylko samego przesłania ewangelicznego, ale także kontekstu społecznego i kulturowego.
Pasja Pasja (DVD, 2004r, 121 min, reż.Mel.Gibson, Jezus: James Caviezel )

Film przedstawia ostatnie 12 godzin życia Jezusa Chrystusa. Fantastyczne zdjęcia i oszałamiająca kreacja Jima Caviezela sprawiają, że „Pasja” to niezwykłe i bezkompromisowe filmowe dzieło. Film, jakiego nie było…
Mela Gibsona zainspirowała do nakręcenia filmu książka "Pasja" bł.Anny Katarzyny Emmerich czyli fragmenty mistycznych wizji Sługi Bożej Anny Katarzyny Emmerich które otrzymała od samego Jezusa Chrystusa. Wierne ewangelicznemu opisowi Męki Pańskiej, uzupełniają go wieloma szczegółami, osiągając niespotykaną siłę wyrazu. Aby podnieść realizm filmu, kwestie mówione są w dwóch wymarłych językach, którymi posługiwano się w czasach Chrystusa: łacińskim i aramejskim. Gibson zadbał także o to, aby przedstawienie męki Pańskiej zobrazowane zostało jak najbardziej realnie, będąc później za to szykanowanym.

Wywiad z Jimem Caviezelem - aktorem który zagrał Jezusa w filmie Pasja
Pasja Opowieść o Zbawicielu (DVD, 2003r, 180 min, reż.Philip Saville, Jezus: Henry Ian Cusick )

Opowiada historię życia Jezusa Chrystusa widzianą oczami naocznego świadka – św. Jana. Zarówno scenarzysta, jak i reżyser dołożyli ogromnych starań do tego, by film był jak najbardziej autentyczny i bliski temu, co wydarzyło się naprawdę. Nawet muzyka bazuje na instrumentach, które były używane w czasach, w których rozgrywa się akcja.
Film ma stanowić wierną adaptację 21 rozdziałów Ewangelii według świętego Jana. Bez czerpania z innych źródeł, słowo w słowo ma być zgodny z tekstem z Pisma św. Przez większą część filmu słychać narratora (Christopher Plummer) relacjonującego wydarzenia, natomiast aktorzy zabierają głos jedynie gdy odpowiedni dialog lub monolog występuje w Ewangelii.

Ojciec Pio : Między niebem a ziemią Ojciec Pio : Między niebem a ziemią (Włochy 2000r, 210 min, reż.Giulio Base, Pio: Michele Placido )

Emilia przyjmuje zaproszenie do Watykanu. Kardynał prosi ją, by opowiedziała wszystko, co wie o ojcu Pio. By wszystko dokładnie przekazać musi się cofnąć w czasie , we wspomnieniach...Kobieta powraca wspomnieniami do czasów młodości. Jest 20 września 1918 roku . Tego dnia ojciec Pio w klasztorze kapucynów pogrążył się w żarliwej modlitwie przed krucyfiksem. Ofiarował siebie Chrystusowi w zamian za zakończenie wojny , która jak kazda jest pełna okrucieństwa i ludzkiego cierpienia. Nagle straszliwy ból przeszył jego dłonie i nogi. Nie mógł powstrzymać krzyku. Zostawiając krwawe ślady, przeczołgał się do swojej celi... W roli ojca Pio wystapił Michele Placido.
Fantastyczna sceneria włoskiej prowincji. Z filmu dowiadujemy się, że ojciec Pio znał Karola Wojtyłę. Myślę, że ta biograficzna produkcja jest jedną z lepszych produkcji telewizyjnych. Film jest o tyle wiarygodny, że przed realizacją były konsultacje z zakonem Kapucynów, do których należał ojciec Pio.
Ojciec Pio - Padre Pio Ojciec Pio - Padre Pio (DVD, 2000r, 210 min, reż.Carlo Carelei, Pio: Sergio Castellitto )

Wydanie DVD zrealizowanego z ogromną pieczołowitością filmu o błogosławionym Ojcu Pio. Kiedy w 1918 roku ten włoski zakonnik otrzymał stygmaty na dłoniach, stopach i na boku, przyczyn ich powstawania nie potrafiono wytłumaczyć naukowo. Władze kościelne potraktowały to zjawisko z ogromną ostrożnością; w 1923 Ojciec Pio został odsunięty od publicznego odprawiania Mszy św., by - jak napisano w decyzji Kongregacji Świętego Oficjum - "uniknąć niezdrowego rozgłosu wokół jego osoby i czynów". Zakaz ten odwołano w dziesięć lat później, a stygmatyzowany zakonnik stał się duchową ikoną Jezusa Chrystusa. Ojciec Pio zmarł w 1968 r., a jego grób odwiedzają od tego czasu liczne rzecze wiernych. W 2002 r. Ojca Pio kanonizował Jan Paweł II.
Franciszek Franciszek (DVD, 1989r, 150 min, reż.Liliana Cavani, Franciszek: Mickey Rourke; Klara: Helena Bonham Carter )

Niekonwencjonalny film o życiu świętego Franciszka z Asyżu. Z jednej strony przedstawia portret jednego z najbardziej heroicznych świętych, a z drugiej "zwykłego" świeckiego człowieka z bagażem ziemskich wad i zalet. Losy Franciszka poznajemy poprzez opowieść o losach mężczyzny o tym samym imieniu i podobnych doświadczeniach życiowych... W filmie zobaczymy także świętą Klarę.
Franciszek Święty Franciszek (DVD, 2002r Włochy, 130 min, reż.Michele Soavi, Franciszek: Raoul Bova; Klara(Chiara): Nino D'Agata

Opowieśc o zyciu św.Franciszka z Asyżu,założyciela zakonu franciszkanów.Wzruszająca historia młodego człowieka,pochodzącego z bogatej kupieckiej rodziny,marzącego o rycerskiej sławie,darzącego uczuciem piekna Klarę. Porzuca to wszystko , by poślubić "sistrę biedę"i żyć wśród najuboższych , niosąc pomoc trędowatym.Wyklęty z rodziny , uwięziony i poniewierany w prostej tunice , jak żebrak wzywa ludzi do czynienia pokuty. Wezwany poleceniem Chrystusa Ukrzyżowanego:"Franciszku , idż odbuduj mój Kościół , gdyz popada w ruinę"-gromadzi wokól siebie ludzi , którzy chcą tak jak on kroczyć drogą pobożności i wyrzeczenia. Posądzony o herezję ,szuka oparcia u papieża Innocentego III.Umacniany nadprzyrodzonymi znakami , umiera położony na własne życzenie bez ubrania na gołej ziemi.
Franciszek Święta Klara i Święty Franciszek (DVD, 2007r Włochy, 200 min, reż.Fabrizio Costa, Franciszek: Ettore Bassi Bova; Klara z Asyżu: Maria P. Petruolo

Historia św. Franciszka z Asyżu (1181-1226). Autorzy obrazu pokusili się o opowiedzenie jego historii w połączeniu z opisem życia jednej z jego żeńskich naśladowczyń - św. Klary z Asyżu (1193-1253). Oboje mistycy przedstawieni zostali w najważniejszych momentach ich życia: Franciszek rozpoczyna wędrówkę drogą ubóstwa, poprzez Rzym trafia do Egiptu, by następnie powrócić do Umbrii. Klara ucieka z domu, znajduje schronienie u benedyktynek, następnie razem z pierwszymi towarzyszkami prosi o zatwierdzenie swojej reguły. Proste życie wielkich postaci mistyki średniowiecznej. Początki ruchu franciszkańskiego widziane przez pryzmat życia jego założyciela i duchowa opowieść o życiu "Roślinki" św. Franciszka, tzn. św. Klary, córki Favarone i Ortolany Offreduccich.
Franciszek Jeremiasz 1998 (DVD, 1998r francja,Niemcy,USA,Włochy, 90 min, reż.Harry Winer, Jeremiasz: Patrick Dempsey

Opowieść o biblijnym proroku Jeremiaszu, który na próżno wzywał lud Judy do opamiętania.
Antoni Historia świętego Antoniego (DVD, Włochy 2002r, 103 min, reż.Umberto Marino, Antoni: Daniele Liotti

Opowieść o średniowiecznym świętym, który trwale wpisał się w historię chrześcijaństwa. Miody Portugalczyk imieniem Fernando jest dzielnym rycerzem. Pewnego dnia staje do pojedynku ze swoim przyjacielem, którego bardzo poważnie rani. Czując się winnym, ofiarowuje się Bogu prosząc Go, aby ocalił życie konającego. Gdy tak się staje, Fernando wstępuje do zakonu przyjmując imię Antoni. Od tej pory młody zakonnik postanawia poświęcić życie Bogu oraz pracy misyjnej. Prosi współbraci o możliwość wyjazdu do ziemi Saracenów aby móc nawracać niewiernych. Niestety statek, na którym płynie wpada w potężną burzę, która zmusza go do przybicia do brzegów Sycylii. Pomimo tego niepowodzenia brat Antonii podejmuje dalszy trud głoszenia słowa Bożego, czyniąc na swej drodze wiele cudów.
Faustyna Faustyna (VHS, Polska 1995r, 80 min, reż.Jerzy Łukaszewicz, Faustyna: Dorota Segda

Film opowiada historię krótkiego ale intensywnego życia św. siostry Marii Faustyny Kowalskiej. Żyła tylko 33 lata, ale swoją pobożnością, skromnością i pokorą dla zrządzeń losu zaskarbiła sobie uwielbienie i cześć u wiernych i duchowieństwa. Jest początek XX wieku i aby zostać przyjętą do klasztoru, należy wnieść posag. Faustyna już jako dziewczynka była bardzo religijna i zbierała każdy zarobiony grosik na tenże posag. Jej wiara jest jedynym oparciem. Jest pogodna i bez żalu znosi trudy pracy w klasztornej piekarni. Jej pierwsze widzenie Chrystusa nie zostaje poważnie potraktowane i Faustyna zostaje "karnie" przeniesiona do klasztoru w Wilnie. Tam znajduje zrozumienie u spowiednika Ks.Sopoćko który pomaga jej w spełnieniu widzenia w którym objawia się jej postać Chrystusa - powstaje charakterystyczny i obecnie powszechnie znany obraz. Faustyna nabawia się gruźlicy. Jest coraz słabsza, pomimo tego żarliwie się modli i nie traci wiary. Po interwencji siostry Felicji - obie wracają do Krakowa, gdzie Faustyna po próbach wyleczenia umiera.
Faustyna Historia świętej Rity (DVD, Włochy 2004r, 180 min, reż.Giorcio Capitani, Rita: Victoria Belvedere

Film o życiu Rity Lotti bardziej znanej jako święta Rita z Cascia. W swoim życiu była ona wzorową córką, ukochaną żoną, dobrą matką, a także pobożną zakonnicą. Jako młoda kobieta, Rita poznaje dzielnego i przystojnego rycerza Paolo Manciniego, w którym zakochuje się a następnie wychodzi za niego za mąż. Niedługo potem rodzą się im bliźnięta. Początkowe szczęście nie trwa jednak długo. Rita poznaje okrutną prawdę o swoim mężu, który w rzeczywistości jest mordercą. Pod wpływem żony, jej miłości i olbrzymiej wiary, Paolo postanawia się zmienić i porzuca dotychczasowe życie. Dawni wrogowie nie pozwolą mu jednak na to... Historia kobiety, której życie stało się świadectwem przebaczenia. - film na youtube
Karol - człowiek który, został Papieżem Karol - człowiek który, został Papieżem (DVD, 2005r, 164 min, reż.Giacomo Battiato, Karol Wojtyła: Piotr Adamczyk

Scenariusz filmu został oparty na książce włoskiego watykanisty Gian Franco Svidercoschiego "Historia Karola Wojtyły". Reżyser Giacomo Battiato od początku podkreślał, że film, który ukazuje życie Karola Wojtyły od młodości do wyboru na papieża, nie jest filmem dokumentalnym, ale opowieścią "o uczuciach i emocjach". Mówił, że to historia "intelektualisty, poety, pisarza i aktora, który został księdzem i musiał zmierzyć się z komunizmem", opowieść o "człowieku, dla którego od początku najważniejsza była obrona ludzkiej godności". Film ze znakomitą ścieżką dźwiękową autorstwa Ennio Morricone.
Akcja filmu rozpoczyna się w 1939 roku, gdy wojska niemieckie dokonują inwazji na Polskę. Pod nazistowską okupacją młody student Uniwersytetu Jagiellońskiego, świadek aresztowania wykładowców tej uczelni i szargania ludzkiego prawa do zachowania własnej tożsamości, dochodzi do wniosku, że powinien powstrzymać się od walki zbrojnej, a poświęcić się raczej chronieniu duchowego dziedzictwa narodu. W czasie wojny traci najbliższych: ojca, przyjaciół i kolegów. Karol Wojtyła stara się, aby w tym dotkniętym złem świecie, dawać świadectwo ludzkich i religijnych wartości opartych na miłości Boga. Po wojnie Wojtyła już jako ksiądz, a następnie jako biskup w szczególny sposób interesuje się światem ludzi pracy, zjednując sobie ich bezinteresowną, pełną prostoty miłością i rzeczywistym świadectwem wiary. W ten sposób staje się niedocenianym, lecz niebezpiecznym przeciwnikiem komunistów.
Karol - Papież, który, pozostał człowiekiem Karol - Papież, który, pozostał człowiekiem (2DVD, 2007r, 146 min, reż.Giacomo Battiato, Karol Wojtyła: Piotr Adamczyk

Akcja drugiej części filmu zaczyna się od scen czuwania wiernych na Placu św. Piotra w czasie ostatnich chwil życia Jana Pawła II. W następnych sekwencjach rozpoczyna się opowieść o kolejnych latach pontyfikatu, począwszy od jego inauguracji 22 października 1978 r. Film ukazuje nam pierwsze pielgrzymki papieskie - do Meksyku oraz do Polski. Pielgrzymka do Polski w 1979 r. została pokazana tak, jak transmitowała ją polska telewizja, która na żądanie władz nie pokazywała tłumów na papieskich mszach. Szczegółowo opowiedziano o tragicznych wydarzeniach związanych z zamachem na życie Jana Pawła II. Godzina po godzinie, a po strzałach na Placu św. Piotra minuta po minucie reżyser zrekonstruował wydarzenia 13 maja 1981 r. Poruszającą sekwencję scen zamyka wypowiedź komunistycznego działacza, który skonsternowany wiadomością o tym, że papież przeżył, mówi: \"To jeden z naszych największych błędów. Wróg stał się żywym męczennikiem\". Znaczącą część filmowej opowieści stanowią obrazy z podróży po świecie: do Ameryki Łacińskiej, Afryki, a także m.in. do Indii, do leprozorium prowadzonego przez Matkę Teresę z Kalkuty. Film kończą sceny z pogrzebu Jana Pawła II.
Joanna d'Arc Joanna d'Arc (1999r, 140 min, reż.Christian Duguay, Joanna D'Arc: Leelee Sobieski)
Film opowiada o życiu skromnej dziewczyny urodzonej w 1412 roku we wsi Domremy, której w wieku 11 lat ukazała się św. Katarzyna. Mając 16 lat Joanna opuściła dom i udała się do Chinon, gdzie miała się spotkać, według tego, co jej kazały "głosy" z Delfinem Karolem następcą tronu we Francji. Głosy, które słyszała kazały jej wspomóc Karola, który dzięki jej pomocy miał zjednoczyć całą Francję i wygnać Anglików- doprowadziłoby to do koronacji Karola. Władzę we Francji sprawował bowiem jego brat, który paktował z Anglikami. Joanna zebrała żołnierzy i walczyła w imię wolności ojczyzny. Po kilku sukcesach, m.in. zdobyciu Orleanu, została zdradzona przez Karola i pojmana przez Burgundów. Z ich rąk szybko trafiła do Anglików, którzy po upokarzającym ją procesie, prowadzonym przez byłego doradcę duchowego Karola, biskupa Cauchon'a została skazana na śmierć poprzez spalenie na stosie. Wyrok wykonano, a Joanna przeszła do legendy Francji i została kanonizowana 500 lat po śmerci.
Joanna d'Arc Joanna d'Arc (2000r, 152 min, reż.Luc Besson, Joanna D'Arc: Milla Jovovich)
Film historyczny, który ukazuje życie Joanny D'Arc - narodowej bohaterki Francji. Urodziła się ona około 1410 - 1412 roku w biednej chłopskiej rodzinie. Mając 13 lat po raz pierwszy usłyszała głos Boga. Została przez niego powołana do walki. Miała doprowadzić Francję do zwycięstwa w wojnie stuletniej pomiędzy Francją a Anglią. Udało jej się wyzwolić Orlean i pokonać Anglików. Schwytana przez Burgundczyków spłonęła na stosie 30 maja 1431 oskarżona o herezję. Została beatyfikowana w 1909 roku, a kanonizowana w 1920 roku.
Popiełuszko Popiełuszko. Wolność jest w nas (2009r, 150 min, reż.Rafał Wieczyński, Ks.Jerzy Popiełuszko: Adam Woronowicz)
Opowieść o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem narodu oraz symbolem odwagi w walce o wolność i prawdę. Obraz przedstawia życie księdza Jerzego od lat dzieciństwa na polskiej prowincji, poprzez okres kształtowania się jego powołania w wojsku, proces rodzenia się jego legendy w czasie ciężkiej próby stanu wojennego, aż po jego bestialski mord i gromadzący blisko pół miliona ludzi pogrzeb.
Objawienia w Garabandal FILMY O OBJAWIENIU MATKI BOŻEJ W GARABANDAL :

Przesłanie Garabandal (youtube, cały film amerykański 60 min, polski lektor PL)(2)
Garabandal - Naoczni Świadkowie (youtube, cały film nowozelandzki 60 min, polski lektor PL)
Objawienia w Garabandal (WMV, PL, 6 min)
Objawienia w Garabandal (FLASH, PL - 4 sceny )
"Garabandal DVD w częściach - Naoczni Świadkowie" nowozelandzki 60 min, "Przesłanie Garabandal" amerykański 60 min.
Objawienia w Soufanieh - Myrna Nazzour - stygmaty Objawienia w Soufanieh - Myrna Nazzour - stygmaty (WMV)

Objawienia w Soufanieh – dzielnicy Damaszku, stolicy Syrii, były niezwykłe. Nie tylko dlatego, że obfitowały w nadzwyczajne zjawiska. Jeszcze bardziej niezwykły był skutek, jaki wywołały: zostały zaakceptowane zarówno przez miejscowych hierarchów katolickich jak i prawosławnych. A we wspólnych modlitwach w miejscu objawień uczestniczą także duchowni muzułmańscy.
Wszystko zaczęło się 22 listopada 1982 roku. 18-letnia Myrna (po arabsku – Maria) Nazzour z dwiema koleżankami modliła się nad łóżkiem swej chorej przyjaciółki Layli. Myrna należy do katolickiego Kościóła grecko-melchickiego – jednego z ponad 30 Kościołów wschodnich, pozostających w łączności ze Stolicą Apostolską i uznających władzę papieską. Jedna z koleżanek, obok której się modliła, wyznaje prawosławie, druga jest muzułmanką. Nagle podczas modlitwy muzułmanka zauważyła, że ręce Myrny promienieją światłem i pokryły się olejem. Myrna położyła ręce na głowie Layli, która wkrótce wyzdrowiała. Trzy dni później Myrna w podobny sposób uzdrowiła swą matkę.
Objawienia - Vassula Ryden i jej misja Objawienia - Vassula Ryden i jej misja (3 filmy: Od młodości do oczyszczenia 265 MB, Od nawrócenia do misji 260 MB, Jedność Chrześcijan a Sobór Watykański II 315 MB )

Wywiady z mistyczką Vassulą Ryden dla tv kanadyjskiej. Polskie tłumaczenie bardzo ciekawego cyklu programów, przygotowywanych przez moderatora Ruchu Odnowy w Duchu Świętym w Kanadzie Henri Lemay. Pierwsza kaseta zawiera 3 półgodzinne rozmowy z Vassulą – każda na inny temat, związany z proroczymi Orędziami „Prawdziwe Życie w Bogu" od Najświętszej Trójcy, które otrzymuje. W ich trakcie Vassula wyjaśnia ważne sprawy dotyczące treści Orędzi.
Filmy (FLASH) - Vassula Ryden w Polsce
Filmy (DVD) - Vassula Ryden w Polsce(VHS)
Zdjęcia i klipy - Vassula Ryden
Kanał Youtube z Filmami Prawdziwe Życie w Bogu
Kanał youtube z filmami Vassuli - VoxDomini
Całość Orędzi w formie tekstowej: www.vassula.pl
MP3 - Orędzia Prawdziwe Życie w Bogu-> MP3 na CD
Nick Vujicic Nick Vujicic - bez nóg, bez rąk, bez ograniczeń

Nazywam się Nick Vujicic i uwielbiam Boga za sposób, w jaki wykorzystuje moje świadectwo, by dotknąć tysiące serc ludzkich na całym świecie! Urodziłem się bez kończyn. Lekarze nie znają powodu tego "defektu". Jak możesz sobie wyobrazić, w życiu stawałem wobec wielu wyzwań i przeszkód... Jeśli znasz pasję i pragnienie uczynienia czegoś, i jeżeli jest to zgodne z wolą Boga, to osiągniesz ten cel - we właściwym czasie.
+ Diabeł - opętanie przez złego.(2)

Program stara się przedstawić opis złego ducha, jego pochodzenie i występowanie w świecie, od czasu kuszenia Adama i Ewy w raju, po współczesność. Najlepsi specjaliści w tej tematyce mówią o jego mocy i taktyce, celach i ograniczeniach. Opisują, jak szatan działa przez pokusy, dręczenie, porażenie, omotanie i opętanie. Widzowie dowiedzą się, kim są jego ulubione ofiary, poznają jego przewrotność oraz przekonają się, kto może wpaść w jego sidła. Dokument przedstawia świat spirytyzmu, tarot, astrologię, satanizm i inne formy okultyzmu.
+ Miriam mistyczka - mała Arabka i Matrix
Życie Miriam Baouardy 1846-1878, bardziej znanej jako Mała Arabka, chociaż w zakonie nosiła imię siostry Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, nie poddaje się łatwej ocenie. Przepełnia je na przemian to co zwykłe i niezwykłe, naturalne i nadprzyrodzone. Ta pokorna i oddana służbie Bogu stygmatyczka, obdarzona zostaje nadzwyczajnymi charyzmatami. Przemawiał przez nią anioł, lecz była też ofiarą napaści szatana, choć nigdy nie posiadała umiejętności biegłego pisania, a nawet wysławiania, tworzyła niezwykłą, metaforyczną poezję, będąc jedynie słabą niewiastą, uczestniczyła w zakładaniu nowych klasztorów.Bóg użyczył jej darów mistycznych. Na rękach, nogach i boku Miriam ukazywały się stygmaty, a na czole zarysowała się krwawa rana, ślad zadraśnięć niewidocznej korony cierniowej. Stygmaty pojawiały się regularnie w czwartek i piątek, zawsze w tych samych miejscach ciała, odpowiadających Pięciu Ranom Chrystusa Ukrzyżowanego.
Internetowe sklepy z filmami religijnymi :
GLORIA
VOXDOMINI
PASTERZ
MERLIN
e-lite
Religijne prezentacje PPS
filmy katolickie 1 Kor 3:16-17 Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest świętą, a wy nią jesteście.(BT)

www.duchprawdy.com

Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!